Asfaltovanie Popradskej ulice už o niekoľko dní

vložený: 08.10.2017, čítaný: 2277x

Asfaltovanie Popradskej ulice už o niekoľko dní

Obec každoročne realizuje asfaltovanie niektorých úsekov ciest, ktoré financuje z vlastných zdrojov. O tom, ktoré úseky prejdu obnovou rozhodujú poslanci obecného zastupiteľstva. Na začiatku roka 2017 sa väčšina poslancov rozhodla, že sa v tomto roku kompletne obnoví a nový asfaltový povrch osadí na Popradskej ulici, a to v celej dĺžke - od hlavnej cesty až po kostol. Náklady na asfaltovanie by nemali presiahnuť 35 tisíc eur. Okrem samotného asfaltovania budú realizované aj úpravy okolo kanalizačných príklopov. Inžinierske stavby Košice, ktoré budú obnovu cesty realizovať v predchádzajúcich dňoch navrhovali odložiť asfaltovanie na začiatok budúceho roka. Po konzultácií ale nakoniec oznámili, že s prácami začnú už v najbližších dňoch a práce majú byť ukončené do piatku, 13.10.2017. Na budúci rok sa predpokladá asfaltovanie Vajanského a časti Ružovej ulice. Priebeh prác si môžete pozrieť v nasledujúcich fotkách.

(©Plavečské noviny, Mgr. Peter Šlosár)