Dôchodcovia vyhrali okresné hry seniorov, ktoré sa v roku 2023 budú konať v Plavči

vložený: 31.07.2022, čítaný: 491x

V stredu 15. júna 2022 sa v obci Veľký Lipník konali po dvoch rokoch Okresné hry seniorov, ktoré organizuje Okresná organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska. Do súťaže sa zapojilo 27 tímov z obcí okresu Stará Ľubovňa, vrátane tímu okresného mesta. Sedemčlenné tímy súťažili v piatich disciplínach, a to kop loptou do brány, hod granátom na cieľ, hod guľou/kriketovou loptičkou do diaľky, florbal, slalom so streľbou a hod na basketbalový kôš. Tím z Plavča v zložení Mária Troščáková, Margita Kolcunová, Pavol Hajduk, Ivan Gernát, Valent Nemergut, Emília Zreľáková a Jozef Zreľák získal niekoľko ocenení v kategórii jednotlivcov a  ovládli aj celý turnaj a stali sa absolútnymi víťazmi. Zároveň bude tím z Plavča reprezentovať celý okres na krajských športových hrách, ktoré sa budú konať v Bardejove.
    Na podujatí sa taktiež rozhodlo o budúcoročnom hostiteľovi Okresných športových hier, ktorým bude Plaveč.  V roku 2023 tak do Plavča zavíta viac ako 200 súťažiacich účastníkov z celého okresu.

Článok bol publikovaný v PN 2/2022 (lf)