Kompostéry sa už začínajú odovzdávať

vložený: 17.06.2019, čítaný: 1189x

Kompostéry sa už začínajú odovzdávať

Ešte v minulom roku sme Vás informovali o kompostéroch, ktoré by mali byť odovzdané do všetkých domácnosti.

Kompostéry, ktoré slúžia na kompostovanie biologického materiálu prevažne rastlinného pôvodu, už sú v obci. V predchádzajúcich dňoch už prebehla aj kontrola z Ministerstva životného prostredia a v súčasnosti sa doťahujú administratívne záležitosti.

Po všetkých potrebných úkonoch začne obec kompostéry odovzdávať do domácností. ,,Ich počet je ale o niečo menší, ako celkový počet domácností a preto je potrebné zrealizovať prieskum, kto kompostér  skutočne plnohodnotne využije,”  uvádza starosta obce P. Šlosár. Aj preto obec zverejňuje dotazník, ktorý je potrebné vyplniť a doručiť na Obecný úrad v Plavči, alebo vhodiť do poštovej schránky, ktorá je umiestnená vo dvore OcÚ do konca júna.  Následne sa urobí monitoring záujemcov a s každým, komu bude kompostér odovzdaný bude urobená nájomná zmluva, nakoľko ide o projekt financovaný EÚ. Kompostéry budú dodávané do domácnosti bezplatne. O presnom postupe budeme občanov informovať prostredníctvom obecného rozhlasu.