Na oslavy obce prídú obyvatelia českého Plavča

vložený: 25.06.2019, čítaný: 1841x

Na oslavy obce prídú obyvatelia českého Plavča

Oslavy obce Plaveč sa budú konať už onedlho. Účasť na nich potvrdili aj obyvatelia rovnomennej obce Plaveč z Českej republiky.

V roku 2017 oslávila obec Plaveč (okr. Znojmo) v Českej republike 800. výročie prvej písomnej zmienky. Týchto osláv sa zúčastnili aj štyria zástupcovia našej obce. Po dvoch rokoch sa predstavitelia obcí Plaveč (SK) a Plaveč (CZ) opäť stretnú. Dôvodom je 750. výročie prvej písomnej zmienky o našej obci. Okrem starostu obce Petra Becka príde k nám aj 27 obyvateľov českého Plavča. Oficiálne privítanie je naplánované na sobotu 13. júla 2019 o 17:00 hod. Nasledovať bude prehliadka obce a voľný program. V nedeľu 14. júla 2019 sa hostia zúčastnia sv. omše po ktorej bude nasledovať obed. Starosta českého Plavča oficiálne vystúpi s príhovorom počas popoludňajšieho programu.

Fotogaléria k článku