Takmer milión eur do regiónu

vložený: 13.03.2018, čítaný: 1141x

Takmer milión eur do regiónu

Po dlhých rokoch čakania sa členovia MAS môžu tešiť z finančnej podpory, ktorú môžu využiť na rôzne aktivity.

Miestna akčná skupina (skratka MAS) je partnerstvo zástupcov verejného, súkromného a občianskeho sektoru, ktoré pôsobí na celistvom a súdržnom území. Obec Plaveč, ako aj všetky občianske združenia pôsobiace v obci vrátane súborov a futbalového klubu, sú spolu s ďalšími viac ako 30-timi organizáciami súčasťou MAS Horný Šariš - Minčol.
     Vznik tejto MAS-ky sa datuje do roku 2014. Účastníci stretnutia boli z rôznych častí regiónu a  sektorov  - súkromného i verejného. Hlavnými prioritami je predovšetkým rozvoj regiónu, podpora športu, tradícií,  rozvoj technickej a dopravnej infraštruktúry, ochrana životného prostredia a podobne. Na všetky tieto aktivity udelilo Ministerstvo pôdohospodárstva dotáciu pre MAS Horný Šariš – Minčol v celkovej výške 897 523,16 eur. Všetci členovia MAS tak môžu v  rámci výzvy, ktorú vyhlasuje už samotná organizácia požiadať o podporu svojich aktivít.

V rámci okresu Stará Ľubovňa bola podporená aj MAS Ľubovniansko a to v celkovej sume viac ako  milión eur.

(© 2018 Plavečské noviny, pš)